Biuro turystyczne Hubtour | KRETA – królowa greckich wysp24.04-5.05.2024 Cena: 2250 ZŁ
707
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-707,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

KRETA – królowa greckich wysp
24.04-5.05.2024
Cena: 2250 ZŁ

Biuro Podróży „Hubtour” zaprasza Państwa w podróż po największej i najbardziej malowniczej greckiej wyspie. Piękno Krety już w Starożytności zachwyciło greckiego poetę – Homera. Nic dziwnego. To wyspa skąpana w tysiącu barw i pełna różnorodności. Otoczona błękitem Morza Kreteńskiego i Śródziemnego, w swoim wnętrzu skrywa majestatyczne pasma górskie. Jej klimat jest uznawany za jeden z najzdrowszych na świecie.Podczas wycieczki zapewniamy Państwu dni wolne na plażowanie i relaks. Ale nie tylko! Kreta to przecież coś więcej niż piękne krajobrazy i cudowne plaże. To również długa historia i mnóstwo zabytków, które obowiązkowo trzeba zobaczyć.

Na początek w programie stolica Krety – Heraklion. To tu znajduje się Pałac Minosa z mitologicznym labiryntem, o którym słyszał chyba każdy. W trakcie pobytu na Krecie zwiedzimy też Chanię, uznawaną za najpiękniejsze miasto wyspy, a w nim urokliwe stare miasto oraz Port Wenecki. Zabierzemy Państwa również do osobliwej Jaskini Dikte. To w tej grocie według starożytnych przekazów miał narodzić się Zeus. Wycieczkę uświetni rejs na wyspę Spinalonga. Wyspę otacza przepiękna, błękitna zatoka, której widok przyciąga rokrocznie dziesiątki tysięcy turystów. Niewielu jednak wie, jak ponure tajemnice skrywa ta wyspa. Na Krecie zwiedzimy także miasto Rethymno, gdzie stykają się kultury wenecka i turecka. Będzie to okazja, aby zobaczyć malowniczy port wraz z XVI-wieczną latarnią morską oraz słynny monastyr Moni Arkadiou. Podczas podróży na greckie wyspy rzadko zdarza się okazja do zwiedzenia Grecji kontynentalnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w ramach programu wycieczki przewidzieliśmy dla Państwa również całodzienne zwiedzanie Aten. Będą więc mieli Państwo okazję poznać serce kontynentalnej Grecji, w tym zobaczyć takie perełki jak Akropol, Partenon i wiele, wiele innych. A wszystko to oczywiście w towarzystwie naszych doświadczonych przewodników i w rytmie zorby…

TERMIN:  24.04-5.05.2024

 

CENA: 2250 ZŁ

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • ransport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.
 • 2 noclegi w hotelu*** tranzytowe Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
 • 5 noclegów w hotelu*** w okolicach Heraklionu na Krecie. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
 • 2 noclegi na promie . Kajuty 4 osobowe z łazienkami ( płatne obligatoryjnie wraz z pozostałymi opłatami u pilota)
 • wyżywienie:6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 lunch pakiet
 • opieka pilota-przewodnika.
 • wycieczki wg programu.
 • ubezpieczenie KL i NW.

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień – wyjazd z Polski . Przejazd w kierunku Serbii.
2 dzień – przyjazd wieczorem do hotelu w Macedoni, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Grecji. Przyjazd do Pireusu. Przeprawa promem na Kretę, nocleg w kajutach.

4 dzień – przypłynięcie na Kretę, wycieczka do Chanji- stare miasto z Portem Weneckim .Przejazd po południu do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – śniadanie, zwiedzanie Heraklionu – zwiedzanie miasta oraz Muzeum Archeologicznego oraz pałacu w Knossos– najsłynniejszego minojskiego pałacu na Krecie, obiadokolacja, nocleg

6 dzień – śniadanie, dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – śniadanie, wycieczka do Jaskini Dikte w Starożytości uznawana za miejsce narodzin Zeusa oraz dla chetnych rejs na wyspę Spinalonga ( dodatkowo płatne 20 euro ) , obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – śniadanie, dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – śniadanie, wykwaterowanie, wycieczka do Rethymno- najpiękniejsze miasto wyspy oraz Klasztoru Moni Arkadiou – symbolu walki z Turkami o wolność . Wieczorem przeprawa promowa do Grecji. Nocleg na promie w kajutach.

10dzień – przypłyniecie do Aten, całodniowe zwiedzanie Aten: Plaka-historyczna część miasta z krętymi uliczkami, wzgórze Akropolu, Propyleje, Świątynia Nike, Erechtejon, Partenon, Muzeum Akropolu, Agora, Areopag, Pnyks, Teatr Odeon, Wzgórze Muz. Wyjazd z Aten w godzinach wieczornych, nocny przejazd w kierunku Belgradu /Serbia/.

11 dzień – przyjazd do Belgradu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – wykwaterowanie około 3.00, lunch pakiet. Przejazd w kierunku Polski. Powrót do Polski późnym wieczorem.

 

UWAGI:

 • kolejność wycieczek i zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.
 • toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.
 • koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,opłatę paliowa , obowiązkowych lokalnych przewodników, opłaty drogowe , TFG ,opłaty rezerwacyjne, wynajem zestawów audio-guide oraz opłatę klimatyczną, przprawa promowa Ateny- Kreta- Ateny”, płatne obligatoryjnie u pilota: 210 EURO na osobę.
 • limit bagażu wynosi : bagaż główny do 15kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę
  Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej walizki!

W przypadku konieczności odwołania wyjazdu zwrot wniesionych wpłat nastąpi w ciągu 14 dni . Gdyby by biuro nie mogło się wywiązać . Zwrot zostanie dokonany przez Turystyczny Fundusz Pomocowy

Przy podpisaniu umowy i przedpłacie 400 zł od osoby do 30.10.2023

15 % RABATU

O kolejności zapisów decyduje termin wpłaty